Συγκλόνησε ο κόσμος, η διαιτησία έπαιξε τον ρόλο της αλλά και η Κηφισιά είναι καλύτερη ομάδα φέτος από εμάς και μάλλον και η καλύτερη της Α1. Με τις ευχές μας και πρωταθλητές!

Screen Shot 2014-03-24 at 8.56.50 PM

Αναλυτικά η εξέλιξη των σετ και η βαθμολογία:

1ο σετ: Οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ (5-5, 7-7, 10-10) αλλά η κακή υποδοχή έδωσε στη Κηφισιά το προβάδισμα με 15-11. Η ομάδα επανήλθε, ισοφάρισε 18-18 και θα μπορούσε να μπει και μπροστά όταν στο 21-21 η μπάλα για μια… τρίχα δεν βρήκε στην οροφή, αλλά δεν τα κατάφερε. Το 23-22 για τους γηπεδούχους έγινε από λάθος θέσεις! και το σετ ολοκληρώθηκε με 25-23 για το 1-0.

2ο σετ: Κακό ξεκίνημα, καθώς βρεθήκαμε απ’ την αρχή να κηνυγάμε στο σκορ 7-3, 10-6, 14-8. Στη συνέχεια μαζέψαμε τη διαφορά (17-15) αλλά όπως και στο προηγούμενο σετ, όταν ο Νικολάκης πήγε στο σερβίς το σετ τελείωσε και αυτή τη φορά έυκολα με 25-17. Ελέγχεται πάντως ο πρώτος του άσσος που μάλλον ήταν άουτ.

3ο σετ: Μία απ’ τα ίδια με την ομάδα να θέλει, το κόσμο να είναι συγκλονιστικός και το σετ να καταλήγει στη Κηφισιά. Το παλέψαμε πάλι, φτάνοντας ακόμα και στο πόντο (20-19) αλλά εκεί είχαμε μία λάθος υπόδειξη του από τον διαιτητή Γεροθόδωρου και λίγο αργότερα μία κανονική κλοπή σε ένα μπλοκ άουτ που απείχε μισό μέτρο τουλάχιστον…

Screen Shot 2014-03-24 at 8.20.51 PM

Επόμενο ματς το Σάββατο, σε ένα ακόμα ξεβράκωμα του καρνάβαλου αυτή τη φορά στη Κυψέλη!

ΥΓ. Μάγκας ο κεντρικός της Κηφισιάς Βαγγέλης Μουρούτης! Μπορεί στο τέλος να μπήκε και με 2 μπλοκ που συμμετείχε να τελείωσε τον αγώνα, αλλά συνελήφθει να τραγουδάει τα συνθήματα της κερκίδας αρκετές φορές κατά τη διάρκεια του. Δεν ξέρω αν χωράει στα πλάνα του κόουτς Καλμαζίδη για την νέα χρονιά, αλλά τέτοιους παίχτες θέλουμε να φοράνε τη φανέλα του Παναθηναϊκού μας!!!